Facebook

K.A.C.

Skąd ten K*A*C?

Po kilku latach działalności w poprzednim projekcie pozostał lekki kac i rozczarowanie. Problem ze skompletowaniem składu, który w pełni oddałby się hardrockowemu szaleństwu okazał się nie lada wyzwaniem. Jednak doświadczenie oraz nabyte kontakty pozwoliły na przeobrażenie się wypalonej już grupie Burnin’Whistle.

W styczniu 2018 roku, nastąpił bowiem nagły zwrot akcji, ponieważ do gry wkroczył nowy basista – Karol Podsiadło, który nie dość, że nadał nowej jakości, to jego obecność pomogła przekształcić założenia zespołu. Od tamtej pory nie tylko zmieniła się nazwa, ale również koncepcja. Komponowanie muzyki po polsku, z pełnym oddaniem klimatu lat 80’, to był przysłowiowy strzał w dziesiątkę.

Poszerzanie horyzontów

Już po pierwszych próbach było wiadomo, że nowy nabytek – dla wówczas nowego zespołu – okazał się brakującym elementem, koniecznym do prawidłowego funkcjonowania. Zespół po kilku miesiącach komponowania i szlifowania nowych utworów, postanowił pokazać się szerszej publiczności. Doskonałą do tego okazją było wzięcie udziału w kilku dużych, ogólnopolskich eventach, takich jak: Rock May Festival w Skierniewicach czy Rockowa Noc w Rzeszowie. Zacznijmy jednak od początku…

Pierwszym poważnym sprawdzianem dla grupy był Tarnowski Przegląd Muzyczny organizowany przez lokalną PWSZ, gdzie pierwszą nagrodą był występ na dużej scenie majowych Juwenaliów, na Rynku Głównym. Zespół podszedł do konkursu profesjonalnie, z dużym spokojem oraz pewnością siebie, a ich cel został zrealizowany. Niewątpliwie werdykt dał chłopakom pozytywnego kopa i jeszcze większą chęć do realizacji swoich marzeń. Z tarnowskim Rynkiem, K*A*C przywitał się pasjonującym i elektryzującym show, a dźwięki hardrockowych riffów grupy przez całą noc odbijały się szerokim echem wzdłuż uliczek Starego Miasta.

Następnie na horyzoncie pojawił się wyżej już wspomniany Rock May Festival. Idąc za ciosem, zespół okazał się najlepszym w Skierniewicach i z rąk burmistrza miasta odebrał I Nagrodę. Dodatkowym wyróżnieniem okazała się pozytywna recenzja z ust słynnego dziennikarza i krytyka muzycznego, pana Marka Wiernika. Co więcej, zespół miał okazję spotkać się z gwiazdą polskiej muzyki rozrywkowej i headlinerem koncertu – Moniką Brodką, oraz nawiązał kontakt z “The Heavy Clouds’’- grupą niezwykle doświadczonych muzyków z okolic Warszawy, co zaowocowało organizacją wspólnego koncertu kilka miesięcy później w krakowskim klubie “Boss Garage Pub”.

W okresie wakacyjnym zespół postanowił pokazać się na swoim lokalnym podwórku, koncertując w klubach na południu Polski oraz przygotowując nagrania w studio na przyszłość. W międzyczasie, po wspólnej decyzji członków, Maksymilian Kwapień – wokalista grupy – wystartował w programie “The Voice of Poland”.

Z ważniejszych wydarzeń 2018 roku należy również wymienić to, że K*A*C został laureatem Rockowej Nocy, której koncert odbył się na rzeszowskich bulwarach. Wydarzenie było połączone z festiwalem Tadeusza Nalepy i koncertem Illusion, a w konkursowym jury zasiadł idol wokalisty – Marek Piekarczyk. Możliwość rozmowy oraz otrzymania kilku cennych wskazówek i rad od mistrza, było dla K*A*C’a nawet ważniejsze, niż triumf w całej imprezie.

Na K*A*C’a najlepsza jest ciężka praca

Po bardzo udanym wejściu w koncertowy rok, zespół postanowił zamknąć się jeszcze na jakiś czas w sali prób. W tym czasie powstało kilka kompozycji, które łączą ze sobą elementy hardrocka, bluesa, a nawet metalu. Z racji jednak na głód prezentowania się przed publicznością, K*A*C postanawia zgłosić się na jeszcze dwa ogólnopolskie przeglądy – w Turku oraz położonej na północy województwa mazowieckiego Mławie. Długie podróże nie poszły na marne, ponieważ udało się zgarnąć I Nagrodę oraz wyróżnienie.

Od września zespół zyskuje coraz większą grupę fanów, za sprawą występów Maksa w “The Voice of Poland”. Sukces wokalisty w programie przełożył się na możliwość nagrania debiutanckiego singla zespołu – “PodRóże”, który ukazał się wraz z teledyskiem…

Skład zespołu:

 • Maks Kwapień – wokal
 • Dominik Sędziak – gitara prowadząca
 • Maciek Wąż – gitara rytmiczna
 • Karol Podsiadło – bas
 • Piotr Ptaśnik – perkusja

 

Nagrody i wyróżnienia:

 • Maks Kwapień – finalista The Voice of Poland
 • Zwycięzcy Ogólnopolskiego Przeglądu zespołów “Rock May Festival ” 2018 w Skierniewicach
 • Zwycięzcy Ogólnopolskiego Przeglądu zespołów “Rockowa Noc” 2018 w Rzeszowie
 • Zwycięzcy Ogólnopolskiego Przeglądu kapel rockowych “Rock n’ Tur” 2018 w Turku
 • Zwycięzcy “IV Tarnowskiego Przeglądu Muzycznego” 2018
 • Wyróżnienie na XVI ogólnopolskim przeglądzie muzyki młodzieżowej “Rockowania” 2018 w Mławie

Log in or Sign Up