Facebook

Rock May Festival 2004

Zespoły konkursowe

   • CHALLENGER- LUBLIN Lara Black (wokal, kompozytor, tekstopisarka) & matkowanie innym i zmienne nastroje Jaco Walken (bass, kompozytor, home recording) & dużo "mądrych teorii" Bartnoy (perkusja) & dziobanie + pifko + paradidle Richy X "Maciu" (gitara) & dziewiątki-siódemkiZespół Challenger to czteroosobowa grupa ludzi, którzy przez liczne doświadczenia związane z muzyką poszerzają swoje horyzonty twórcze, wyrabiając u siebie wrażliwość i świadomość muzyczną. W swych dokonaniach zespół daje upust energii wynikającej z uczuć i wewnętrznych przeżyć, będąc interpretacją otaczającego świata i wyobraźni. Muzyka Challenger nie jest typowa w sensie gatunkowości - jest jakoby syntezą, swoistym kolażem różnych gatunków muzycznych bazujących na rocku (m.in. hard core, punk rock, grange, jazz, funky, groove). Właściwy styl zespołu określa szerokie spektrum inspiracji muzycznych, co pozwala na swobodę eksperymentowania i kombinacji aranżerskich. Ideą grupy muzyków zaś jest zerwanie z ogólnie przyjętymi konwencjami muzycznymi co ułatwia komunikacje z szerszym gronem odbiorców - muzyka zespołu potrafi zarówno bawić wywołując głębokie emocje, jak również pobudzać wyobraźnię, skłaniając do indywidualnych refleksji.
   • GOBLIN MARKET - KRAKÓW Powstaliśmy, bo nie było innego wyjścia. Rok 2001 przyniósł światu oprócz tak mało istotnych zdarzeń jak początek nowego milenium czy skasowanie Dwóch Wież nowe zjawisko - Goblin Market. Grupa wokalno-instrumentalna (bo o takiej tu mowa) powstała na skutek serii nieprawdopodobnych przypadków. Nie był to typowy początek zespołu muzycznego. Nie było znajomych z podwórka, którzy postanowili założyć zespół. Nie było castingu. Nie było ogłoszeń w prasie, radio i audiotele. Poza jednym ogłoszeniem o poszukiwaniu wokalisty (na które przypadkiem odpowiedział perkusista) w internecie - nie było nic. Tylko szarpiący druty znali się wcześniej ale, że z tego szarpania nie wynikło za wiele, drążyli temat dalej. A wokalistka znalazła się w pociągu. Jak już każdy zajął swoje miejsce, można było powiedzieć, że jest skład:
Katla - głos Basik - bas Ringo - bębny Trout - gitaraWiele i długo można by pisać o każdym z nas, ale na pewno nie to, że jesteśmy z jednej parafii. Każdy wyrósł z innego pnia muzycznego i to okazało się w późniejszym czasie jednym z głównych atutów tej bandy. Każdy też okazał się osobowością na tyle charakterystyczną, że udało nam się uniknąć układu 1+3 czy 2+2. Tak więc Trout młodość zmarnował na thrash metal, Ringo uczył się grać na Exploited, Basik za młodu (czyli teraz) nie może się zdecydować - Abraxas czy Moonspell, a Katla kiedy nie śpiewa naszych piosenek zamęcza nas piosenkami w językach, które zna tylko ona.
   • JANE DOE - Warszawa lonix - vocal + megafon feddello - guitar player aja - guitar player kaj - bass guitar player hero - drumsJak nas określają znajomi i ludzie, którzy słyszeli naszą muzę gramy pomieszanie metalu z hard corem. Staramy się nie podlegać wpływom innych kapel ale niestety od słuchania ustawiają się nasze gusta i pomysły. Gramy w obecnym składzie od 6 miechów więc pewnie z czasem wykształcimy swój odrębny styl....
   • KOWALSKY OF POLAND KAZIK - wokal PITER - gitara SIVY - gitara basowa OLEL - bębny TOMI - gitaraZespół powstał w 1998 roku.
   • MIDNIGHTDATE - GLIWICE Jako datę powstania Midnightdate przyjmuje rok 1997. Pierwszym powodem jest fakt, że w tym czasie, po kilku zmianach personalnych wyłonił się trzon kapeli złożony z czterech osób o podobnych zainteresowaniach i wizjach muzycznych. Słowo trzon - nie jest tu bez znaczenia, gdyż owi czterej członkowie grają i wspólnie tworzą po dziś dzień. Są to:Łukasz (Lalewicz) - założyciel kapeli, gitarzysta i wokalista Aga (Czarna) - wokalistka, Kaśka (Kapa) - basistka oraz Krzysiek (Metal) - klawiszowiecWspomniany 1997 rok jest przełomowy także ze względu na zmianę nazwy grupy, spowodowaną zmianami klimatu muzycznego (pojawia się więcej haromonii, zmiana tempa oraz batalia damsko-męskich wokali). Liryki Lalewicza i Czarnej podążają odtąd w stronę wyimaginowanego świata ocierającego się  o wampiryzm, cierpienie egzystencjalne oraz chęć wtargnięcia w sferę pozazmysłową. Kapela właśnie rozstała się z bębniarzem i próbuje swych sił z automatem perkusyjnym, który daje możliwość nowych rozwiązań muzycznych. Kolejną zmianą jest  fakt nawiązania współpracy ze świetnym człowiekiem i gitarzystą jakim jest Mirek Trzaska (Nathan), z którym grupa pracuje właśnie nad nowym materiałem. Gliwicka kapela ma już na swoim koncie pewne osiągnięcia, m.in.: - zajęcie pierwszego miejsca na przeglądzie zespołów rockowych w Gliwicach (2000 r.), - współtworzenie pierwszej edycji Devil`s Night, - uczestnictwo w kilku edycjach Mistycznej nocy i Nocy Walpurgii, - koncerty w licznych klubach muzycznych.
   • MR IDOL - SŁUPSK RAFAŁ FRYDRYCH - łabędzi śpiew NORBERT BEDNAREK - gitara DAREK KOTOWICZ - gitara, łabędzi chórek MACIEK CZERWIŃSKI - gitara basowa, łabędzi chórek TOMASZ LIPIŃSKI - garmistrzGłównym naszym założeniem jest stworzenie czegoś zupełnie nowego poprzez łączenie różnych stylów muzycznych i syntezę tego, co najbardziej nas kręci Miesiąc po swoim debiucie scenicznym wygraliśmy ROCKOWE GENERACJE w Koszalinie. Później przyszły kolejne występy: w GDAŃSKU, ponowne zaproszenie do KOSZALINA. W międzyczasie nastąpiły roszady w zespole. Odeszli Robert Jankowski i Daniel Łukasik. Ich miejsce zajęli Maciej Czerwieński (bas) i Mariusz Falak (z zespołu PARAFRAZA, bębny). Zespół intensywnie pracował nad kolejnymi utworami, czego efektem było nagranie w marcu 2003 płyty demo. ?Namber Łan, która została oceniona bardzo pozytywnie. Po nagraniach skład zespołu został poszerzony o - Norberta Bednarka (zespół GIFT - git.). Na wiosnę nastąpiła fala koncertów. MR. IDOL nawiedził: Ustkę, Warszawę, Darłowo, Koszalin, Gdańsk, Poznań, Słupsk. Szczęście zagrania po nas otrzymali: Blue Cafe, Oddział Zamknięty, TSA, Kowalski, Zbigniew Wodecki, Pidżama Porno i inne pomniejsze gwiazdki. Zespół brał również udział w konkursach: - wygrany Kujawsko-Pomorski przegląd Zespołów Rockowych w Bydgoszczy - udział w dodatkowym konkursie na festiwalu rockowym w Węgorzewie. - pierwsza nagroda (II miejsce) na Mazurskiej Musicoramie Rockowej - na imprezę tą zgłosiło się 128 zespołów z całego kraju, spośród których jury wybrało finałową 14.
   • PAN CZASU - CZĘSTOCHOWA SKŁAD: Artie -vocal Chucky - (gitara Głezli - (gitara) Kacper - (bass Wojtas - (perkusja) Remedy - (skrecze, efekty)Gramy dużo koncertów, w różnych miejscach i dla różnych ludzi, ale zawsze dajemy z siebie wszystko, i staramy się by coś zaiskrzyło i wytworzyły się pozytywne wibracje; najczęściej reakcje słuchaczy świadczą o tym, że nam się to udaje. W ten sposób zbieramy cenne doświadczenia. Koncerty, które jak dotąd wywarły na nas największe wrażenia to występy na finałach WOŚP 2003/2004 w Częstochowie dla tysięcznej publiczności przed Habakukiem oraz Natalią Kukulską, a także rozgrzewanie publiczności zespołu Kult, na stadionie Włókniarza w Częstochowie w październiku 2002 roku.W temacie "muzycznych starć" z innymi zespołami, również mamy coś do powiedzenia. W listopadzie 2003r. Udało nam się zwyciężyć podczas imprezy: Ragtime Rock Festival, która odbyła się we wrocławskim klubie Madness. O randze tego wydażenia niech świadczy fakt, iż przewodniczącym Jury był Leszek Cichoński uznany polski bluesman, muzyk sesyjny, autor szkółek gitarowych, oraz wielu projektów muzycznych. Nasza muzyka zaistniała także w eterze, utwory Nikt z nas oraz 107 Kroków goszczą na falach tutejszego radia "FON".
   • SCRAT - KOŁOBRZEG Zespół rozpoczął podbój wszechświata w listopadzie 2002 roku. Pomysł wspólnego grania narodził się podczas jednej z wielu imprez tradycyjnie zakończonej chóralnymi śpiewami i absurdalnym powrotem do domu. Kiedy już wytrzeźwieliśmy zaczęliśmy zastanawiać się nad realizacją tego zamierzenia. Z pomocą przyszedł ośrodek kultury w Ustroniu Morskim, gdzie przez dwa miesiące czerpaliśmy energię zasilającą nasz sprzęt, przez co pozbawiliśmy prądu okoliczne domy, sklepy, knajpy piwne i węgorza elektrycznego. Kulminacją kilku tygodni hałasowania był występ na WOŚP w Ustroniu Morskim obok Acid Drinkers. Ciężko stwierdzić, kto się lepiej przygotował ?kondycyjnie do tego koncertu.... dobre przyjęcie zmotywowało nas do dalszej pracy nad własnym materiałem. W tym czasie przenieśliśmy centrum dowodzenia światem do sali prób przygotowanej w domu perkusisty. W ciszy i spokoju zajęliśmy się pracą nad materiałem. Do wakacji zagraliśmy łącznie 5 koncertów. Praca nad muzyką i występy przeplatały się z najróżniejszymi wspólnym imprezami, dziwnymi sytuacjami, absurdalnymi przygodami itp., których nie powstydził by się sam Monty Python. Nosimy się z zamiarem zrobienia filmu na ten temat. Sezon letni minął pod znakiem zarabiania na studio nagrań, a potem przygotowań do sesji. W międzyczasie zagraliśmy kolejny koncert w Koszalinie. Dalej musimy wspomnieć o nagraniu płyty. W tym celu wybraliśmy się do Art.-Sound Studio w Pile, gdzie pod okiem i uchem Artura Szałowskiego, w ciągu 10 bardzo wyczerpujących dni zarejestrowaliśmy ponad 40 min. Muzyki. Płyta zawiera 9 utworów utrzymanych w klimacie ultra heavy satanic alkohol death mord trash metal. Nagranie tej płyty nadwerężyło nasz, i tak już szczupły, budżet. Obecnie robimy wszystko: poruszamy niebo i ziemię, stosujemy nieczyste chwyty z wolnej amerykanki oraz uderzenia poniżej pasa niedopuszczalne w boksie zawodowym, aby zainteresować kogoś tą muzyką czyt. szukamy wytwórni. W chwili obecnej we własnym zakresie zajmujemy się rozpowszechnianiem, tudzież promocją płyty.
   • SHIRE - MALBORK Zespół rockowy SHIRE powstał w grudniu 1997 roku w Malborku. Trzon grupy tworzy czworo młodych muzyków w składzie:Kwa Szwajlik - śpiew Marek Januszkicwicz - gitara Piotr Orłowski - bas Daniel Szutiak - perkusja gościnnie: Łukasz Godlcwski dodatkowe instrumenty perkusyjne MUZYKA: Muzyka SHIRE wciąż ewoluuje - określana jest mianem dynamicznego rocka, choć w swojej twórczości muzycy sięgają nic tylko do korzeni rocka, ale także eksperymentują z nowymi prądami, przez co ich muzyka jest pełna energii i dynamiki. Repertuar grupy obejmuje przede wszystkim utwory własnej kompozycji i z powodzeniem wystarczy na dobry półtoragodzinny koncert. W czasie występów zespół spotyka się z gorącym przyjęciem publiczności, a także pozytywnym odbiorem krytyków muzycznych, czego dowodem liczne nagrody i wyróżnienia, jakie grupa otrzymuje na festiwalach i przeglądach.
GALERIA ZDJĘĆ

Log in or Sign Up