Facebook

Aktualności

XXII edycja Rock May Festival za nami!!! Scena plenerowa w Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach stała się w ten dzień symbolem rock’n’rolla.

Gwiazdą wieczoru był Nocny Kochanek. W trakcie festiwalu zagrali także zwycięzcy z poprzedniej edycji – Free Road oraz zespół Joe Palooka, który otrzymał rok temu Nagrodę Publiczności. Na scenie nie zabrakło również skierniewickiego akcentu. Tuż po otwarciu wystąpiła grupa Gentle Lovers.

W tym roku do przeglądu zespołów konkursowych zgłosiło się 127 zespołów.
Jury w składzie:
• Marek Wiernik (przewodniczący) – Polskie Radio Program Trzeci
• Mariusz Owczarek – Polskie Radio
• Andrzej Bialik – Radio RSC
• Sławomir Macias – muzyk, dziennikarz
po wysłuchaniu 5 zespołów występujących w konkursie postanowiło przyznać:
Nagroda Główna – Chrust
II miejsce – Jack Friday
Publiczność nagrodziła swoimi głosami zespół Chrust.
Oprócz nich wystąpili: TainT, Redhead Hero i Haima.)

Dzień przed odbył się koncert RMF Before w sali Strakacza CKiS: Renegady Tribute Band – Rage Against The Machine TRIBUTE.
_______________________________________
Znamy zespoły zakwalifikowane do konkursu podczas XXII Rock May Festival!!! Widzimy się podczas przeglądu – 13 maja na scenie plenerowej CKiS.

Zespoły zakwalifikowane do finału

 

Chrust – Gdańsk

Facebook: CHRUST

 

 

 

 

Heima – Łódź

Facebook: Heima

 

 

 

 

Jack Friday – Toruń

Facebook: Jack Friday

 

 

 

 

Redhead Hero – Warszawa

Facebook: Redhead Hero

 

 

 

 

TainT – Pszczyna

Facebook: TainT

 

 

 

Lista rezerwowa

 

 

 

1. Agata Nasiadka – Kraków

Facebook: Agata Nasiadka

 

 

 

 

2. Nie Pamiętam – Warszawa

Facebook: Nie Pamiętam

 

 

 

 

3. Projekt Pandora – Bydgoszcz

Facebook: Projekt Pandora

 

 

 

 

4. Synthetic Blast – Kraków

Strona internetowa: Synthetic Blast

Facebook: Synthetic Blast

 

 

 

 

5. Curcuma – Szczecin

Strona internetowa: Curcuma

Facebook: Curcuma
________________________________________________________________
12 maja 2023 r. – sala Strakacza CKiS
Renegady Tribute Band – Rage Against The Machine TRIBUTE – XXII Rock May Festival Before
Bilety: 35 zł

13 maja 2023 r. – scena plenerowa CKiS

Program:

17:00 – Otwarcie festiwalu

17:10 – Gentle Lovers [Skierniewice]

17:45 – Przegląd Zespołów Konkursowych

19:45 – Joe Palooka [Nagroda Publiczności 2022]

20:15 – Free Road [Laureat 2022]

20:45 – Ogłoszenie wyników konkursu

21:00 – Nocny Kochanek

_______________________________________________________________
Nocny Kochanek wystąpi na XXII edycji RMF!!!

Nocny Kochanek to muzycznie klasyczny heavy metal inspirowany gigantami gatunku, co słychać na pierwszy rzut…ucha. Tekstowo – mają być jaja, a utwory koniecznie muszą opierać się na faktach, czasami nawet autentycznych… Wykorzystując humor, dystans do świata, pastisz i gry językowe, Nocny Kochanek rysuje obraz polskiej subkultury metalowej, ale nie tylko. Grupa powstała w 2012, jako alter ego Night Mistress. Wówczas reżyser Bartek Walaszek poprosił zespół o nagranie utworu o legendarnym już Docencie. „Minerał Fiutta” znalazł się w pełnometrażowej kreskówce „Kapitan Bomba – Zemsta Faraona” i do tej pory pozostaje hymnem zespołu, skandowanym przez publikę na każdym koncercie. Zespół miał być chwilowym żartem i oddechem od poważnego grania w Night Mistress. Gdy okazało się, że rozbawił także publiczność, a i członkowie grupy czuli się lepiej w jajcarskim wydaniu, został z chłopakami na dłużej. W 2015 roku ukazała się pierwsza płyta studyjna Nocnego Kochanka o tajemniczym tytule „Hewi Metal”. Metalowa brać podzieliła się na kochających Kochanka i na tych, dla których żarty z metalu to żenada i przesada. Dzięki tej drugiej opinii powstał przekorny utwór tytułowy wydanej w styczniu 2017 roku drugiej płyty Nocnego Kochanka „Zdrajcy Metalu”. Życie zespołu po premierze albumu zamieniło się w pasmo sukcesów. To stali bywalcy Oficjalnej Listy Sprzedaży płyt w Polsce, gdzie wyprzedzają bez problemu Metallikę, czy rankingu Turbo Top Antyradia i kilkudziesięciu innych zestawień mediów muzycznych. Od dłuższego czasu znani z wyprzedanych koncertów nawet pół roku przed występami. Hasło “sold out” pojawia się na ich plakatach już tak często, że często pojawiają się pytania, co to za support Przez kilka lat grania zaliczyli już największe sceny klubowe i festiwalowe w Polsce, ale nie wstydzą się i lubią wracać też do tych najmniejszych. Po roku intensywnej promocji albumu bez wsparcia dużej wytwórni i wielkich stacji radiowych „Zdrajcy Metalu” otrzymali status złotej płyty. Występ na Pol’and’Rock Festiwal 2018 w Kostrzynie nad Odrą zgromadził rekordową liczbę publiczności.
11 stycznia 2019 odbyła się premiera trzeciego albumu grupy – „Randka w Ciemność”. Zespół wyruszył w trasę koncertową zatytułowaną „Trasa w Ciemność” która zakończyła się w grudniu 2019 roku na warszawskim Torwarze w towarzystwie gości: Joanny Kołaczkowskiej, Tomasza Karolaka oraz Michała Wiśniewskiego.
W październiku 2020 roku album „Randka w Ciemność” uhonorowany został najważniejszą nagrodą muzyczną w kraju – Fryderykiem w kategorii najlepszy album roku w kategorii metal.
24 września 2021 ukazał się nowy album zespołu Nocny Kochanek – „Stosunki Międzynarodowe”. Album, którego głównym zadaniem jest skupienie uwagi słuchaczy na tekstach. Na płycie znajduje się 9 utworów oryginalnie wykonywanych przez znane zespoły hardrockowe i heavymetalowe, których warstwa liryczna, a przy okazji muzyczna, całkiem dobrze wpisują się w konwencję Nocnego Kochanka. Teksty zostały przetłumaczone na język polski w taki sposób, aby zachować ich pierwotny przekaz, a jednocześnie nadać im parodystyczny styl Nocnego Kochanka.
We wrześniu 2022 roku odbyła się premiera czwartego autorskiego albumu zespołu pod tytułem „O Jeden Most Za Daleko”. Jest to płyta eklektyczna, stanowiąca dość szeroki przekrój muzyki rockowo-metalowej – od akustycznych rockowych klimatów w stylu Boston, poprzez rock and rolla à la Van Halen, klasykę typową dla Iron Maiden i Judas Priest, po bardziej agresywne granie spod znaku Iced Earth czy Metalliki. Tematyka tekstów typowa dla Nocnego Kochanka: miłość. Ciekawostką jest „Numer z Banjo”, w którym pierwsze skrzypce gra… banjo.
Miasto: Skarżysko-Kamienna, Warszawa
Członkowie zespołu:
Krzysiek Sokołowski – wokal
Arkadiusz Majstrak – gitara
Artur Pochwała – bas
Robert „Kazon” Kazanowski – gitara
Artur Żurek – perkusja

Dyskografia:
2015.11.06 – Hewi Metal >15 000 sprzedanych płyt – STATUS ZŁOTEJ PŁYTY
2017.01.13 – Zdrajcy Metalu >30 000 sprzedanych płyt – STATUS PLATYNOWEJ PŁYTY
2019.01.11 – Randka w Ciemność >30 000 sprzedanych płyt – STATUS PLATYNOWEJ PŁYTY
2020.09.25 – Nocny Kochanek Alkustycznie
2021.09.24 – Stosunki Międzynarodowe
2022.09.23 – O Jeden Most Za Daleko
_______________________________

Renegady Tribute Band – Rage Against The Machine TRIBUTE – XXII Rock May Festival Before
.
12 maja 2023 r. (piątek); godz. 20:00
.
Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
Sala Strakacza
Liczba miejsc ograniczona.
Organizator: Centrum Kultury i Sztuki w Skierniewicach
Opis wydarzenia:
Stare, nie tylko rock’n’rollowe anglosaskie porzekadło, wskazujące na pozytywny aspekt zmian, mówi: „Rolling stone gathers no moss” (tłum. „Toczący się kamień nie obrasta mchem”).
.
Ta maksyma prześwieca nam również w CKiS Skierniewice przy budowaniu programu najważniejszego rockowego święta w naszym mieście, jakim bezsprzecznie jest Rock May Festival !!!
.
Był już festiwal dwudniowy, były edycje z tzw. „drugą gwiazdą” jako supportem przed częścią konkursowa, był festiwal nad Zalewem, były wystawy tatuażu i wreszcie „After” w postaci rockoteki prowadzanej przez kultowego DJ Pepka.
.
Teraz, w ramach programu XXII już edycji Rock May Festival proponujemy klasyczny „Before”. W przeddzień zasadniczego dnia festiwalowego zapraszamy na koncert najlepszej w Polce (!) tributowej kapeli grającej muzykę ikony hard rocka – zespołu Rage Against The Machine.
.
W Sali Strakacza gościć będziemy Renegady Tribute Band. Będzie ogień, będzie się działo! Na koncercie usłyszycie takie klasyki jak: „Killing in the name”, „Testify”, „Bulls On Parade”, „Freedom”, „Wake up”, „Guirella Radio” i wiele innych.
.
Zobaczcie i posłuchajcie sami jak grają: Rage Against The Machine TRIBUTE
Zapraszamy

__________________________________
Zespół Free Road pochodzi ze Żnina. Tworzymy alternatywnego rocka w duchu lat 70 i 90.Gramy utwory własnej kompozycji, wprowadzając klimat gorącego lata, deskorolek i relaksu. Stanowi to mieszankę styli, którą określamy jako MRG
Każda próba i zagrany koncert sprawiają nam ogromną przyjemność i są świetną odskocznią od codzienności.

W skład zespołu wchodzą:
Horacy Dobaczewski-perkusja
Aleksander Dobaczewski – bass
Cezary Dobaczewski – klawisze
Piotr Dobrosielski – gitara
Andrzej Skwarski – wokal/gitara
__________________________________
Joe Palooka to kolejny zespół, który wystąpi na XXII Rock May Festival!!! Jest to zespół, który otrzymał w zeszłym roku Nagrodę Publiczności.

Joe Palooka (czyt. Dżo Paluka ) – to niecodzienne połączenie sześciu zupełnie różnych osobowości, którym przyświeca wspólny cel – brak ograniczeń i emocje
czerpane z procesu tworzenia. Celem zespołu jest budowanie relacji muzycznej wolnej od kompromisów, czyli takiej, w której członkowie bez wahania podpiszą się pod każdą wspólnie nagraną ścieżką dźwięku. Ideą towarzyszącą od początku istnienia zespołu
jest świadomość, że tworzona muzyka, aby pociągnąć za sobą tłumy, najpierw musi porwać twórcę.
________________________________
Gentle Lovers wystąpi podczas XXI Rock May Festival!

Gramy alternatywny rock z lekką nutą R&B. Inspirujemy się twórczością wielu artystów, ale najprędzej można by nas było porównać do Arctic Monkeys.
.
Skład zespołu:
– Maja Kopacka – gitara basowa
– Tomasz Chmura – gitara
– Bartosz Krasiński – perkusja
– Wojciech Kopacki – gitara i wokal
_______________________________

Rock May Festival XXII EDYCJA 13 maja 2023 – Skierniewice

Zapraszamy zespoły do wzięcia udziału w konkursie, w puli nagród – 5000 zł.

Przeczytaj regulamin. Pobierz i wyślij kartę zgłoszenia. Wyślij 3 utwory w formacie MP3 na nasz adres mailowy: biurorock@rockmayfestival.pl

Przyjedź, zagraj, wygraj!
#zarockujnaprzyszłość

ZAPRASZAMY!!

Do pobrania:
Regulamin Rock May Festival
Karta zgłoszenia
Klauzula RODO

Log in or Sign Up