Facebook

Blue Horizon

Gdzieś pośrodku warszawskiego chaosu, przed sklepem płytowym “Hey Joe”, doszło do przypadkowego spotkania przyszłych założycieli Blue Horizon, gitarzysty Michała Piesiewicza i klawiszowca Piotra Wójcika…

Nasze drogi skrzyżowały się “ponownie” na wiosnę 2013 roku, gdy spotkawszy się w szkole średniej, wywiązała się między nami poważniejsza rozmowa o Blue Horizon!!!
Na dniach wspólnie rozpoczęliśmy poszukiwania odpowiedniej sekcji rytmicznej.
Historia, zaprowadziła nas do Stanisława Ajewskiego, wspólnego przyjaciela, który zgodził się dołączyć do zespołu na stanowisko basisty!!!
Niedługo po tym, nasze trio, zasilił młody i energiczny perkusista – Mateusz Cyganowicz, co skupiło zespół na poszukiwaniu wokalisty.
We wrześniu 2013 na zamieszczone w jednej z gazet ogłoszenie, odpowiedział tajemniczy gość…Zbigniew Zyml. Stawiając się na próbie BH spełnił wymagania reszty członków ekipy i tym samym “dopełnił” horyzont.

Debiut 10.10.13r. w warszawskiej Ćmie Barowej zapoczątkował falę koncertów i festiwali takich jak Emergenza (na którym zespół był w finale grając w Proximie) i Ursynalia (po wygranych eliminacjach). Po roku wspólnego grania zespół z przyczyn osobistych opuścił Stanisław Ajewski tym samym zwalniając miejsce basisty. Niedługo po tym do zespołu dołączyła Anna Lewandowska, która wzbogaciła zespół o nowe brzmienie wykorzystując własne doświadczenia i pomysły muzyczne.
W 2015 roku miała miejsce sesja nagraniowa EP “Out of the Blue” zawierająca 4 utwory pokazujące w jakim kierunku zmierza BH.

Log in or Sign Up