Facebook

Cannonball i Methopia na RMF!

Zwycięzczy z dwóch poprzednich edycji pojawią się na naszym festiwalu 7 maja!
Przypomnijmy, Cannonball wygrał w XIX edycji RMF, a Methopia w XX.
.
Cannonball – podobnie jak kula armatnia – to zapakowana w nowoczesne brzmienie energia i ciężar tego, co najpiękniejsze w muzyce rockowej. Zespół czerpie garściami z klasyków gatunku i nie boi się przełożyć tego na język współczesnej nowoczesnej muzyki.
Działając od 2018 r. stworzyli debiutancki, mocny koncertowy repertuar, którego część została zarejestrowana w marcu 2019 w karlin.studio, jako EP “Friends with Benefits”. Można posłuchać na stronie lub na Spotify.

We wrześniu/październiku 2019 roku odbyły się premiery utworów zespołu Cannonball:
“Arctic”.
– tytułowy “Friends with Benefits”
– teledysk do “Cannonball”

Stoi za nimi bogate doświadczenie muzyczne – tworząc, udzielając się bądź mając powiązania z takimi składami jak: Rust, Grzegorz Hyży, Dirk Verbeuren (Megadeth), Erijef Massiv, Like the Stones, Grzegorz Kupczyk, Dr Blues & Soul ReVision, Disquiet, The Moodswinger, Dziwy, Maja Koman, Sabo, Dawid Kwiatkowski, orkiestra Transatlantyk pod batutą Jan A. P. Kaczmarek i inni.

Facebook: CANNONBALL

Methopia powstała pod koniec 2019 roku we Wrocławiu. W skład zespołu wchodzą muzycy, którzy mieli okazję zagrać ze sobą niejeden koncert, aczkolwiek nie w jednym składzie. Mogą być kojarzeni z takich zespołów jak Tuff Enuff, Splot czy !nsult. Wpływy muzyczne jak i samo doświadczenie jest tak różne, że muzykę jaką tworzy zespół najprościej można określić mianem nowoczesnej odmiany metalu. W maju 2020 r. Methopia wypuściła swoją pierwszą EP pt.„Rec.Over”, na której znalazły się cztery autorskie kompozycje. Pod koniec 2020 roku zespół zarejestrował materiał na debiutancką płytę pt.„Mr.Serious”. Na płycie znalazło się 10 utworów, a materiał ukazał się w marcu 2021 roku.

Facebook: METHOPIA

Log in or Sign Up