Facebook

Death Denied

Zespół Death Denied został założony w maju 2009 przez kumpli, którzy udzielali się wspólnie w innych projektach muzycznych. Muzyka zespołu oscyluje w okolicach southern rocka/metalu.

W 2013 zespół wszedł do warszawskiego studia Sound Division, żeby pod okiem Filipa Hałuchy zarejestrować materiał na pełny album. ‘Transfuse the Booze’ został wydany w 2014 roku i zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno wśród słuchaczy jak i recenzentów. Podkreślano zwłaszcza różnorodność i mięsiste brzmienie płyty. Oprócz tego zespół nagrał dwa materiały demo: ‘Booze’n’Roll’ (2009) oraz ‘Appetite for Booze’ (2011), na którym gościnnie zagrał Wacek ‘Vogg’ Kiełtyka znany z występów w grupach Decapitated oraz Vader.

W 2014 zespół nagrał otwierający motyw oraz użyczył swojej muzyki do programu “Retromaniacy”, który można oglądać na Discovery. Warto również wspomnieć że w 2010 Death Denied nagrało swoją wersję utworu ‘Tired of Being Alive’, z repertuaru grupy Danzig, na płytę kompilacyjną ‘Dark Side of the Blues A Tribute to Danzig’.

Zespół jest aktywny koncertowo (koncerty w Chełmie, Warszawie, Wrocławiu, Katowicach, czy Krakowie i Rzeszowie) oraz dzielił deski z wieloma kapelami polskimi i zagranicznymi.

Inspiracje muzyczne czerpią z klasycznego, gitarowego grania spod znaku Black Sabbath oraz z pustych butelek po Żubrze.

Log in or Sign Up