Facebook

The Suits – Warszawa

The Suits to prostota muzyczna aspirująca do elegancji rockowego sedna.
Zespół, który jak klasyka eleganckiego ubioru, bazuje na prostocie. Ludzie, którzy fascynowali się nieoczywistym wykorzystaniem pozornego banału. Muzyka obfita w gitarowe brzmienia i niespotykany wokal.
Kapela powstała w połowie 2014 roku w Warszawie, od samego początku pracując wyłącznie nad własnymi kompozycjami. Chłopaki z The Suits do tej pory mogą się pochwalić kilkunastoma autorskimi numerami, z czego 4 zostały wydane na pierwszej EP „The Suits” a do jednego z tych numerów został nagrany profesjonalny teledysk. Aktualnie zespół zakończył pracę nad materiałem na pierwszy w karierze krążek długogrający (LP). Płyta nosi tytuł „Tied” i zwiastuje go niedawno opublikowany singiel „Mosty ludzi wielkich serc na skraju marzeń”, który po kilku dniach od premiery zagościł w audycji Makakofonia MakakArt w Antyradio. Do tej pory jest to jedyny opublikowany utwór z nadchodzącej płyty, reszta czeka do momentu oficjalnej premiery.
Do największych sukcesów zespołu należy bez wątpienia udział w finale eliminacji do przystanku Woodstock w 2017 roku, do którego zostało wybrane 26 z 850 zgłoszonych kapel. Koncert w Warszawskiej Progresji został bardzo dobrze odebrany przez zgromadzoną publiczność.
The Suits może się pochwalić również osiągnięciami na innych przeglądach:
– Jarocińskie Rytmy Młodych 2018 – Warszawa – półfinalista,
– Przegląd Kapel Rockowych UEK – Kraków – II miejsce,
– Najgłośniejszy Maraton w Polsce – Łódź – strefa muzyki Rock&Roll.

Facebook: The Suits

Log in or Sign Up